Hej alla mars elever/föräldrar. Nu har vi bara 3 dagar kvar till lovet. Hurra:) Bilder över skolan.
Kommer att bli mycket bilder från vår schemabrytande vecka. Avslutar med hur de 3 sista dagarna kommer att se ut. Först ut är bilder från vår sista idrottslektion. Bad och lek.
Dagen då vi informerande om våra nya klasser och vandringen runt Björnö.
Bilder från onsdagens Wildkids tema.
Avslutar med lite bilder från vår förberedelse till Tellus lunch.
Mycket roliga bilder blev det, nu lite info om de 3 sista dagarna.
Måndag: är det vår stora städdag, ta med en kasse att lägga saker i som ni vill ta med hem. Dagen börjar 9.30 och slutar 14.00. Lunch i skolan.
Tisdag: Promenad utflykt till Dyviken via kulturstigen. Ta med bestick, tallrik och mycket att dricka. Ayla gör pasta sallad med kyckling som vi har med oss. Tack till henne. Badkläder om man vill bada. Samling på skolan 08.20 avslut vid Dyviken ca 13.30.
Onsdag: Är avslutningsdagen. Vi samlas 08.50 utanför storgården, sedan har vi avslutning i klassrummet till ca 10.30. Därefter är det sommar lov. De elever som stannar på klubben kan äta lunch i skolan.
Mars teamet hälsar
Marie, Ayla & Krister